5 kwietnia 2014

Festiwal BOSS w Olsztynie

O tym, że Festiwal BOSS to największy w Polsce festiwal biznesu, przeczytacie w każdym ogłoszeniu dotyczącym tego wydarzenia. Ja na tego typu eventy (nie tylko konferencje, ale też np. juwenalia) od dłuższego czasu patrzę z zupełnie innej perspektywy. To, co najbardziej mnie interesuje, to ludzie, którzy je tworzą. A można się zdziwić, jak często robią to po prostu w wolnym czasie, chociaż tak naprawdę to zajęcie wymagające bardzo dużej dyspozycyjności. Niestety - jeśli sama nie jestem w coś zaangażowana - niezwykle rzadko mam możliwość wglądu w takie rzeczy i bardzo tego żałuję.

A tak się składa, że BOSS organizowany jest przez zwykłych studentów. Takich jak my.

Jeśli wnikliwie zbadacie naszą stronę, odkryjecie, że w Regionie Olsztyn za organizację Festiwalu odpowiada... 8 osób. To największy festiwal biznesu w Polsce, ale w naszym Regionie organizujemy go po raz pierwszy. Chociaż każdy z nas ma już jakieś doświadczenie w organizowaniu tego typu wydarzeń, w przypadku Festiwalu BOSS tak naprawdę dopiero się uczymy, jak to wszystko powinno wyglądać.

A mimo to w żadnym wypadku nie boję się o efekt. Nie tylko ufam całemu zespołowi (nie pierwszy raz razem nad czymś pracujemy), ale też mamy świetne zaplecze merytoryczne. Nasi prelegenci są niezwykle skłonni do pomocy i poza tym, że zgodzili się wystąpić, robią co mogą, żeby o wydarzeniu dowiedziało się jak najwięcej osób. Tak samo ludzie, których pewnie znacie z Internetu i innych mediów, a którzy w ogóle nie są związani z Fundacją. Chyba nie muszę mówić, że świadomość tego wszystkiego sprawia, że ma się poczucie, że warto robić takie rzeczy? :)

Cieszę się podwójnie, bo w organizację tego wydarzenia zaangażowały się m.in. osoby zajmujące się integracją olsztyńskiej blogosfery, a także osoby, które już od jakiegoś czasu chciałam poznać na żywo - za kilka dni będzie ku temu okazja.

W tej chwili wychodzimy z siebie, na chwilę zostawiając prawie wszystkie inne obowiązki i aktywności życiowe, aby Festiwal w Olsztynie się udał i aby jego uczestnicy mogli skorzystać z naprawdę wartościowych prelekcji i warsztatów. Właśnie jesteśmy na etapie domykania wszystkiego (dziś będziemy sprzątać salę na jeden z warsztatów - bo o takie rzeczy też ktoś musi zadbać), więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko Was tam zaprosić. :)

Jeśli jesteś z Olsztyna lub okolic, rzuć okiem na nasz panel rejestracyjny - znajdziesz tam też listę dostępnych wykładów. Wydarzenie rozpoczyna się już we wtorek 8 kwietnia i potrwa do czwartku. Podczas Festiwalu będzie można dowiedzieć się m.in.:
- czym w praktyce jest coaching,
- jak powstała spółka, która dziś jest warta 120 milionów złotych,
- jak wybrać właściwą drogę zawodową,
- czym jest odpowiedzialny biznes,
- jak występować publicznie,
- jak budować własną markę,
- jak rysuje się przyszłość mediów społecznościowych,
- dlaczego tworzenie informacji prasowych jest podobne do randki,
- jak skutecznie reklamować się w Internecie.

Nie przegap okazji na zdobycie wiedzy przydatnej nie tylko w biznesie, ale też w życiu osobistym. I przede wszystkim: nie trać możliwości zainspirowania się. A jeśli nie jesteś stąd - może jeszcze nic straconego. Festiwal jest organizowany aż w 19 miastach w Polsce, dlatego warto zajrzeć też na jego ogólnopolską stronę i odnaleźć najbliższe miejsce, w którym się odbywa. Wielu miastom okropnie zazdroszczę prelegentów!

Do zobaczenia! :)

2 komentarze :

 1. Aż szkoda, że mieszkam tak daleko od Olsztyna - dla mnie to prawie drugi koniec Polski. Pozostaję mi trzymanie kciuków i życzenie powodzenia!
  Co do tych 8 osób, to rzeczywiście tak mała liczba robi wrażenie, ale jeżeli wszyscy są zaangażowani to wierzę, że te 8 osób w zupełności wystarczy, aby odnieść sukces ;-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam przypadek, w którym inna duża konferencja została zorganizowana przez zespół 5-osobowy, więc 8 osób to naprawdę wystarczająco dużo. :)

   Usuń